دوشنبه 18 آذر 1398 برابر با 08 دسامبر 2019

سیستم های ارتباطی و شبکه های مخابراتی منطقه 8 عملیات ارتقاء یافت

رئيس ارتباطات و فناوري اطلاعات منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران از تقويت و گسترش سيستم های ارتباطات مخابراتي اين منطقه خبر داد. سياوش غلامي، رئيس ارتباطات و فناوري اطلاعات منطقه با اعلام اين مطلب گفت: با ارتقاء و تقويت سيستم های مخابراتي منطقه 8 عملیات انتقال گاز توسط كارشناسان داخلي، بستر هاي ارتباطي مطمئن و پايداري در سطح منطقه شمال و شمالغرب فراهم شده و افق تازه اي پيش روي ارتباطات قرار گرفت...

رئيس ارتباطات و فناوري اطلاعات منطقه 8 عملیات انتقال گاز، اساسي ترين پروژه مخابرات اين منطقه را شامل گستره 4 خط سوم آذربايجان، از مرکز منطقه در تبريز تا تاسيسات اندازه گيري نوردوز با استفاده از بستر ارتباطي فيبر نوري به تعداد 10 ايستگاه مخابراتي فيبر نوري( 8 ایستگاه شامل تجهیزات RTU و سه ايستگاه بيسيمي VHF) برشمرد.

وی افزود: با راه اندازي اين سيستم كليه ارتباط مخابراتي تبريز تا نوردوز براي ارسال و دريافت دیتا و همچنين ارتباط بيسيمي در مسير بر روي بستر فيبر نوری قرار گرفت تا از لحاظ ايمني نقطه كور ارتباطي بيسيمي در اين منطقه وجود نداشته باشد و در ادامه این پروژه بستر انتقال اطلاعات دیسپچینگ مسیر نوردوز تا تبریز نیز فراهم می گردد.

غلامي اظهار داشت: در ادامه پروژه خط سوم آذربایجان كارشناسان واحد ICTمنطقه 8 با همكاري همكاران مخابراتي ستاد انتقال گاز در حال تست سیستمهای مخابراتی گستره سوم از ارومیه تا تبریز و تکاب هستند که شامل 17 ایستگاه فیبر نوری و 6 ایستگاه VHF می باشد با تحویل گرفتن این ایستگاهها ارتباط مابين ستاد تبریز با مرکز بهره برداری گاز اروميه و تاسيسات تكاب نیز بر روي بستر فيبر نوري اختصاصي قرار خواهد گرفت. 

رئيس ارتباطات و فناوري اطلاعات منطقه 8 عمليات انتقال گاز تصریح نمود: تغيير بستر ارتباطي تاسيسات تقويت فشار گار مرگنلر از كابل مسي به شبكه فيبر نوري سراسري از ديگر فعاليتهاي این واحد بوده که با این اقدام سرعت انتقال دیتا چندین برابر شده و کیفیت کانالهای مخابراتی بهتر شده است.

وي خاطر نشان کرد: همچنين بمنظور ايجاد امنيت در شبكه اينترانت منطقه، Vlan بندي و اعمال Port Security و Guard در كليه سيستم هاي واحدهاي ستادي مستقر در تبريز و مراکز بهره برداری چايپاره، اردبيل و تاسیسات اردبيل و بازرگان انجام گرفته و ادامه عمليات در ساير مراکز بهره برداری و تاسیسات در حال انجام مي باشد.

غلامی یادآور شد: همچنين مجازي سازي سرورهاي منطقه با خريداري و نصب سرور، san storage و ساير دستگاههاي پشتيبان گيري، بروز رساني سايت منطقه، گسترش كانالهاي ارتباطي و ايجاد اپلكيشن منطقه نيز از دیگر فعالیتهای انجام گرفته این منطقه است.

368 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 242

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت