دوشنبه 18 آذر 1398 برابر با 09 دسامبر 2019

رئيس ستاد اقامه نماز استان آذربايجان شرقي: ضرورت گسترش فرهنگ نماز در دستگاه‌های اجرایی

دومين جلسه فصلي دبيران شوراي اقامه نماز دستگاههاي اجرايي استان آذربايجان شرقي به ميزباني منطقه 8 عمليات انتقال گاز در تبريز برگزار شد. در ابتداي جلسه، اسدالله ضيائي، رئيس ستاد اقامه نماز استان آذربايجان شرقي ضمن تشکر از میزبانی منطقه 8 عمليات انتقال گاز در برگزاري دومين نشست شورا، نماز را وسيله همدلي و همزباني با خداوند متعال دانست وگفت: با استناد به آيات و احاديث ائمه معصومين(ع) هیچ عبادتی بالاتر از نماز نیست و انسان با نماز خود را پالایش می كند.

ضيائي بر گسترش فرهنگ نماز در جامعه وادارات تأکید کرد و افزود: اقامه نماز می‌تواند راه‌گشای بسیاری از مشکلات باشد چرا كه هيچ عبادتي به اندازه نماز انسان را از سختي ها و گرفتاريها حفظ نمي كند.

وي ضمن بررسي و ارزيابي عملكرد سالانه شوراي اقامه نماز دستگاههاي اجرايي، اشاره كرد: دستگاه های اجرایی باید نسبت به گسترش اعضاي شورای اقامه نماز در سازمان، مستند سازي و تدوین برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز در طول سال اقدام نمایند.

در ادامه اين نشست، يداله بايبوردي، مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز، ضمن ابراز خرسندي از حضور دبيران شوراهاي اقامه نماز دستگاههاي اجرايي استان به جايگاه ويژه نماز در زندگي اشاره كرد و گفت: نماز مهمترين عاملي است كه انسان را از زشتيها باز داشته و خصلت هاي نيكو را در انديشه و رفتار انسان نهادينه مي كند.

بايبوردي افزود: در حال حاضر كميته هاي مختلفي در منطقه 8 عمليات انتقال گاز از جمله، كميته فرهنگي، تكريم ارباب رجوع، نظام مشاركت، امر به معروف و نهي از منكر، حجاب و عفاف، صيانت از حقوق شهروندي، دارالقرآن، مسئوليت هاي اجتماعي و اقامه نماز شكل گرفته است، كه هر كدام از اين كميته ها علاوه بر برخورداري از فرآيند كاري خاص خود، مستندسازي و گزارشهاي مربوطه براي متوليان امر را بدنبال دارد.

وي اظهار داشت: شوراي اقامه نماز منطقه 8 عمليات انتقال گاز نيز با برگزاري جلسات مدون و برنامه ريزي ساليانه، ضمن تجهيز نمازخانه هاي مراكز بهره برداري، تاسيسات تقويت فشار و صادرات گاز به تعداد 15 واحد توانسته است نماز جماعت را در شهرهاي تبريز، اردبيل و بازرگان با حضور ائمه جماعات برپا دارد.

در پايان، گزارشي از عملكرد و فعاليت هاي يكساله شوراهاي اقامه نماز دستگاههاي اجرايي استان توسط مسئول ارزيابي شوراهاي استان ارائه و تدابير لازم اتخاذ گرديد.

431 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 251

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت