دوشنبه 18 آذر 1398 برابر با 09 دسامبر 2019

در كارگاه آموزشي ايده يابي مطرح شد؛ كار بدون فكر و ايده مساوي است با درجازدن و روزمرگي

بمنظور ارتقاء دانش و مهارت هاي مربوط به تكنيك هاي ايده يابي، افزايش توانايي پيشنهاد دهي و خلاقيت در بين كاركنان، كارگاه آموزشي، با حضور مسئولين و كاركنان منطقه 8 عمليات انتقال گاز در تبريز برگزار گرديد. دراين كارگاه آموزشي كه بمدت يك روز بطول انجاميد، سعيد فتح الهي راد، استاد دانشگاه و مدرس اين دوره، توضيحاتي پيرامون راهكارهاي ايده يابي، روشهاي خلاقيت و تكنيك هاي پيشنهاددهي را مطرح و در جمع حاضرين مورد بحث و تبادل نظر پرداخت.

فتح الهي راد در اين دوره آموزشي گفت: هدف مديريت مشاركتي به وجود آوردن فضايي است كه تمام كاركنان، مشتريان و پيمانكاران يك سازمان در روند تصميم سازي، تصميم گيري و همچنين مشكلات سازمان با مديريت همكاري و مشاركت نمايند تا از اين طريق مسير تعالي سازمان فراهم گردد.

وي نظام پيشنهاد را نظام آشنايي با مكانيزم ذهن معرفي كرد و افزود: توانايي ايده يابي و پيشنهاددهي و همچنين تبادل اطلاعات در خصوص تكنيك هاي خلاقيت درهر سازمان يا شركتي نوآوري را به همراه دارد، بنابراين صاحبان دانش و تخصص از طريق پيشنهاد دادن و روش و منش خلاقانه موفقيت هايي را كسب نموده و صاحب سرمايه هاي كلان شده اند.

مدرس اين دوره، كار بدون فكر و ايده را مساوي با درجا زدن و روزمرگي دانست و اظهار داشت: دلسوزترين و كاراترين پرسنل براي هر سازماني، كساني هستند كه از سرانه پيشنهاد بالايي برخوردارند.

همچنين دراين كارگاه آموزشي، حاضرين ديدگاههاي خود را در قالب پرسش و پاسخ مطرح نمودند.

406 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 262

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت