جمعه 26 مهر 1398 برابر با 18 اکتبر 2019

در مقایسه با سال قبل؛ مصرف گاز شمالغرب کشور از مرز 20 میلیارد متر مکعب گذشت

در نه ماهه سالجاری بالغ بر 20 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از طریق تاسیسات و خطوط لوله منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران منتقل شده است.یداله بایبوردی، مدیر منطقه 8 با اعلام این خبر گفت: مقدار گاز انتقالی از این منطقه جهت مصارف خانگی، نیروگاهها، صنایع و صادرات در 9 ماهه سالجاری، افزون بر 20 میلیارد متر مکعب بوده که این آمار در مجموع افزایش 14 درصدی میزان گاز انتقالی، نسبت به مدت مشابه سال قبل از نشان می دهد.

بایبوردی افزود: در سالجاری از مجموع گاز انتقالی در بازه زمانی یادشده، بالغ بر 12 میلیارد متر مکعب گاز به شرکت های گاز استانهای آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، گیلان، زنجان و کردستان جهت مصارف خانگی، صنایع و نیروگاهها تحویل و افزون بر 8 میلیارد متر مکعب به پایانه های مرزی صادرات منتقل شده است.

وی با اشاره به شرایط جوی و تغییرات آب و هوایی اظهار داشت: گاز انتقالی در آذرماه سالجاری نیز 2 میلیارد و 874 میلیون و 158 هزار متر مکعب بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، قریب به 4 میلیون متر مکعب افزایش داشته است.

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز تصریح نمود: علیرغم اشتراک پذیری جدید در بخش خانگی و صنایع و توسعه گاز رسانی، خوشبختانه با ایجاد تمهیدات مناسب در بخش تولید و انتقال و همچنین ارائه خدمات مطلوب، هیچگونه کمبود یا افت فشار در مناطق سردسیر و سرشاخه های مصرف ملاحظه نشده است.

342 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 296

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت