پنج شنبه 08 اسفند 1398 برابر با 27 فوریه 2020

رشد 20 درصدي متسابقين قرآني منطقه 8 عمليات انتقال گاز

مرحله مقدماتي بيست و دومين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه ويژه فرزندان كاركنان و همچنين يازدهمين دوره مسابقات ويژه كاركنان و همسران منطقه 8 عمليات انتقال گاز در تبريز برگزار شد. اين دوره از مسابقات طي آيين باشكوهي در فضاي روحاني و معنوي با حضور مسئولين، كاركنان و متفكران قرآني منطقه 8 عمليات متشكل از تمامي تاسيسات و مراكز بهره برداري برگزار و شركت كنندگان در رشته هاي حفظ، قرآئت، مفاهيم، نهج البلاغه، احكام، اذان و ... با هم به رقابت پرداختند.

در ابتداي مراسم يداله بايبوردي، مديرمنطقه 8 ، با بيان اينكه همه بايد در راستاي گسترش مفاهيم و اجراي دستورات قرآن تلاش كنند گفت: انسان بايد قرآن را سرلوحه زندگي خود قرار دهد چرا كه امروزه گره تمام مشكلات اجتماعي و اخلاقي در سايه قرآن و تمسك به آن قابل حل مي شود.

بايبوردي قرآن را معجزه رسول خدا و تنها كتاب مستند براي هدايت و راهنمايي بشر معرفي كرد و افزود: قرآن تنها كتابي است كه هم اعجاز بودن آن از دلايل خاتم نبوت است و هم محفوظ ماندن آن بدون هيچ تحريف و دگرگوني در طول تاريخ اين اعجاز را به اثبات مي رساند.

مدير منطقه 8 با اشاره به افزايش 20 درصدي آمار شركت كنندگان مسابقات قرآني نسبت به سال قبل اضافه كرد: در اين دوره از مسابقات 487 نفر از متسابقين شركت نمودند كه از اين تعداد 160 نفر كاركنان مرد، 10 نفر كاركنان زن، 125 نفر همسران كاركنان و 192 نفر نيز فرزندان كاركنان را به خود اختصاص داده است.

در ادامه مراسم معنوي، اسدالله ضيائي، رئيس ستاد اقامه نماز استان آذربايجان شرقي، قرآن را آيينه تمام نماي انسان دانست و گفت: هركس كه مي خواهد خود را بشناسد به قرآن مراجعه كند چرا كه قران زمينه هدايت انسانهاست.

وي افزود: قرآن كريم نشانگر راهي است كه پيمودن آن انسان را از اسارت در زنجير جهل، خرافه و هواي هاي نفساني مي رهاند و حلال مشكلات ماست بر همين اساس قرائت قرآن و ترويج فرهنگ قرآني مهم بوده و بايد به تناسب نوع مسئوليت ها همگي فرهنگ قرآني را آنچنان كه شايسته است در جامعه پياده كنيم.

ضيايي در ادامه هدف از خلقت و آفرينش انسان را رسيدن به كمال معنوي دانست و اظهار داشت: انسان برترين موجودات روز زمين بوده و بعد روحي انسان پيچيده و شناخت نيازهاي آن مشكل است، اگر انسان بتواند خود را بشناسد و بعد معنوي خود و نيازهايش را درك كند ميتواند به كمال مطلوب برسد كه در اين ميان قرآن تنها ترين راه هدايت بشر و رساندن به كمال معنوي است.

همچنين در حاشيه برگزاري اين مسابقات، كودكان حاضر در محل فرصت يافتند در مسابقه نقاشي و قصه گويي هنر خود در معرض نمايش قرار دهند.

بنابراين گزارش نفرات منتخب هر رشته در مرحله مقدماتي بيست و دومين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه ويژه فرزندان و يازدهمين دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه ويژه كاركنان و همسران منطقه 8 عمليات انتقال گاز، علاوه بر دريافت جوايز ارزنده به عنوان نمايندگان منطقه، به مرحله سراسري راه خواهند يافت.

شايان ذكر است در مراسم افتتاحيه از فعالان و برترين هاي قرآني منطقه 8 عمليات انتقال گاز، تقدير و تشكر بعمل آمد.

308 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 320

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت