پنج شنبه 08 اسفند 1398 برابر با 27 فوریه 2020

ارزش حجاب و عفاف در منطقه 8 عطر رمضان گرفت

جلسه هم اندیشی با محوریت" ارزش حجاب و عفاف" با حضور تمامی بانوان شاغل منطقه 8 عملیات انتقال گاز در تبریز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی منطقه 8 عملیات انتقال گاز، در این جلسه که از اساتید صاحب نام نیز دعوت بعمل آمده بود, موضوعاتی همچون تعریف پوشش، تفاوت حجاب و پوشش، کارکردهای حجاب در جامعه، فلسفه حجاب در اسلام و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نسرین پیرسمساری، مدرس این دوره با اشاره به چالش های فرا روی مسئله حجاب بعنوان پدیده ای اجتماعی و فرهنگی گفت: حجاب قطعا از ضروریات دین است و کسی نمی تواند به آن خدشه ای وارد نماید.

وی با بیان اینکه عفاف و حجاب باید ملکه نفسانی شود, افزود: عفت و حفظ متانت ریشه و اساس همه خوبی هاست و پاکدامنی و رعایت شرم و حیا منجر به ایجاد تقوا و افزایش ایمان در انسان می شود.

پیرسمساری اظهار داشت: حجاب و عفاف فقط مختص زنان جامعه نبوده بلکه مردان را نیز شامل می شود چرا که از بین 17 آیه قرآن که اشاره مستقیم به رعایت حجاب دارد 6 مورد آن نیز به رعایت حجاب از سوی مردان تاکید دارد.

در ادامه، وی نگرش دین، اجتماع و ائمه اطهار را نسبت به ارزش حجاب تشریح و اهمیت آن را از زوایای مختلف بیان نموده و همچنین به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

این جلسه بستر مناسبی بود در جهت بهره مندی از نقطه نظرات و دیدگاههای کارشناسانه نسبت به مسئله حجاب و جایگاه آن در جامعه اسلامی.

245 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 327

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت