پنج شنبه 08 اسفند 1398 برابر با 27 فوریه 2020

با حضور دكتر قراملكي، كارگاه اخلاق حرفه اي با رويكرد سازماني در منطقه 8 برگزار شد

بمنظور تدوين سند جامع اخلاقي شركت ملي گاز ايران، كارگاه آموزشي اخلاق حرفه اي با رويكرد سازماني در منطقه 8 عمليات انتقال گاز برگزار شد.دراين كارگاه آموزشي، دكتر فرامرز قراملكي، استاد دانشگاه و مدرس اين دوره، توضيحاتي پيرامون اخلاق حرفه اي و تاثيرات آن در محيط و سازمان پرداخت.

قراملكي اخلاق حرفه اي را مجموعه اي از اصول و استانداردهاي سلوك بشري مي داند كه رفتار افراد و گروهها را تعيين مي كند.

وي افزود: موفقيت معطوف به آينده فرد يا سازمان، در محيط و تعامل با آن حاصل مي شود كه اخلاق حرفه اي سازماني، يكي از مصداق هاي اين تعامل است.

مدرس اين دوره اظهار داشت: امروز دنيا به اين نكته رسيده كه سلامت و موفقيت ما مرهون بهينه سازي ارتباطات است و موفقيت يك شركت بيش از آنكه در گروه تكنيك هاي مديريتي باشد مرهون فضيلت هاي رهبري آن شركت است.

قراملكي با اشاره به اينكه آموزشهاي اخلاق صرف هزينه نيست بلكه نوعي سرمايه گذاري است، بيان داشت: اخلاق حرفه اي را نبايد صرفا به معناي اخلاق كار تفسير كرد بلكه اخلاق حرفه اي نقشي راهبردي در موفقيت معطوف به آينده سازمان دارد و اين اخلاق مي تواند كيفيت را بالا برده و سرآمدي سازمان را تحت تاثير قرار دهد.

وي در پايان تصريح نمود: انسان روزانه با هزاران نفر در تعامل و ارتباط است كه شايد در اين ميان كساني باشند كه ناراحتي ما را در اين تعامل موجب گردند، در اين صورت بي خيالي و قطع ارتباطات، راه حل مناسبي نبوده چرا كه انسان بدون ارتباط دچار آلزايمر زودرس و يا زوال عقل مي شود و در اين ميان اصلاح و تغيير رفتار، بهترين راهكار براي تداوم ارتباط و تعامل بين انسانها بشمار مي رود.

بنابراين گزارش، در فاز اول پروژه تدوين سند جامع اخلاقي شركت ملي گاز ايران، ضمن ارزيابي اخلاق حرفه اي در پرسنل، انجام مصاحبه با نمونه اي از كاركنان، پرسشنامه حاوي بيان مشكلات و چالش هاي پيش رو، در رده هاي مختلف كاركنان تكميل و همچنين كارگاه آموزشي نيز با حضور مسئولين واحدها برگزار شد.

اين كارگاه آموزشي نگاهي كارشناسانه و دقيق به فعاليتهايي دارد كه از سوي مديران ارشد ارگانهاي مختلف دولتي و خصوصي به انجام مي رسد و اخلاق حرفه اي آنها در برابركارمندان را مورد بحث و بررسي قرار مي دهد.

315 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 328

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت