جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

براي اولين بار صورت گرفت؛ تعمير و راه اندازي توربين SGT 400 در داخل كشور

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران از تعمير و راه اندازي توربين گازي SGT 400 تاسيسات تقويت فشار گاز تبريز براي اولين بار در داخل كشور خبر داد. به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران، يداله بايبوردي، مدير منطقه 8 با اعلام اين خبر گفت: بمنظور پايداري انتقال بهينه گاز طبيعي و جلوگيري از افت فشار گاز در فصول سرد سال، همكاران منطقه 8 عمليات انتقال گاز موفق شدند با نظارت و استفاده از پتانسيل شركت هاي بومي به خودكفايي كامل در تعمير و اورهال توربين گازي SGT 400 دست يافته و با دانش افزايي و باور ملي، زمينه رشد و بالندگي كشور را در تامين نيازمنديها، فراهم نمايد.

بايبوردي افزود: كارشناسان اين منطقه با اعتماد به توان فني و با استفاده از ظرفيت هاي داخلي موفق شدند توربين گازي SGT 400 را با استفاده از قطعات موجود در انبار به ارزش 735 هزار پوند و با شناسايي ظرفيت هاي صنعتي موجود در كارگاهاي داخلي كشور، تعمير و مجدداً پس از نصب و راه اندازي و تست 72 ساعت كاركرد، در مدار سرويس قرار دهند.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز، هزينه اجرت اين تعميرات را 3 ميليارد ريال اعلام كرد و اظهار داشت: با تعمير و اورهال اين توربين در داخل كشور كه بدون حضور كارشناسان خارجي تحقق يافت، توان و خودباوري كارشناسان بومي در جهت رفع نياز توربين هاي مشابه در سطح كشور و آمادگي براي مشاركت و خلاقيت در ساير فعاليتهاي صنعتي نيز در كاركنان تقويت شد.

بايبوردي زمان صرف شده براي اين امر مهم را قريب به دو ماه اعلام كرد و افزود: با توجه به اهميت تاسيسات تقويت فشار گاز تبريز در پايداري گاز، همكاران اين منطقه با تلاش مضاعف سعي بر آن داشتند، با درنظر گرفتن اهميت موضوع و پيش از شروع فصل سرما مراحل تعميرات اين تاسيسات را در اسرع وقت به اتمام برسانند.

296 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 365

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت