جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

رويكردهاي منطقه 8 انتقال گاز زير ذربين ارزيابي تعالي سازماني قرار گرفت

رويكردها و نتايج فعاليت هاي منطقه 8 عمليات انتقال گاز در قالب مدل ارزيابي تعالي سازماني(EFQM)، جايزه سرآمدي و بهبود مستمر شركت ملي گاز ايران، مورد بررسي و سنجش قرار گرفت.به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران، در آيين افتتاحيه ارزيابي، يداله بايبوردي، مدير منطقه 8 عمليات، ضمن ارائه گزارش عملكرد اين منطقه، ارزيابي مذكور را با الهام از مدل تعالي سازماني بسيار ارزنده توصيف نمود و گفت: اميدواريم اين ارزيابي بتواند فضاي تبادل تجربيات را در جهت بهبود عملكردها و فرآيندها در منطقه 8 عمليات ايجاد نمايد.

بايبوردي افزود: تمامي پرسنل اين منطقه سعي بر آن دارند در چارچوب دستورالعمل شركت ملي گاز و با بهره گيري از مدلهاي تعالي سازماني، در جهت انتقال پاك، ايمن، پايدار و بهره ور گاز و همچنين ارائه خدمات بهينه به ذينفعان طبق قرارداد و تحقق اهداف عاليه سازمان به نحو احسن گام بردارند

داود ادايي، سر ارزياب شركت ملي گاز ايران ضمن ابراز خرسندي از حضور در منطقه 8 عمليات انتقال گاز، بهره گيري از مدل هاي تعالي سازي EFQMرا مهمترين عامل موفقيت و متعالي هر سازمان دانست.

ادايي افزود: با بكارگيري اين مدل، ضمن اينكه يك سازمان نه تنها مي تواند ميزان موفقيت خود را دراجراي برنامه هاي بهبود در مقاطع مختلف زماني مورد ارزيابي قراردهد، بلكه مي تواند عملكرد خود را با ساير سازمانها به ويژه با سطوح متوسط و بهترين آنها مقايسه نموده و فضاي مناسب را براي تبادل تجربيات موفق در شركت هاي زيرمجموعه ايجاد نمايد.

وي ضمن تشريح اهداف و معيارهاي مدل تعالي سازماني EFQM اظهار داشت: این مدل ها برای سنجش و مقایسه عملکرد سازمان ها به کار می روند ضمن اینکه یک سازمان را قادر می سازند تا میزان موفقیت های خود را در اجرای برنامه ها در مقاطع زمانی مختلف مورد ارزیابی قرار داده و نقاط قوت و قابل بهبود خود را شناسائی و با تعريف و انجام پروژه ها و برنامه های بهبود به سمت تعالی حرکت کند.

سر ارزياب شركت ملي گاز ايران، ارزش افزايي براي مشتريان- پايدار سازي نتايج برجسته- توسعه قابليت هاي سازماني- به خدمت گرفتن خلاقيت و نوآوري- خلق آينده اي پايدار- رهبري يا دورانديشي، الهام بخشي و درستي- مديريت يا چابكي و موفقيت از طريق استعداد كاركنان را از مفاهيم بنيادين تعالي سازماني نام برد.

در ادامه، مهرداد چهري، رئيس تحليل سيستمها و مديريت انرژي و مدير تعالي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، ضمن تاكيد بر اجرا و ارزيابي منويات استراتژي انتقال گاز، اهميت تعالي و توجه بيشتر به ارتقاء عملكرد منطقه بر اساس معيارها و زيرمعيارهاي الگوي تعالي سازماني EFQM، ارزيابي و سنجش عملكرد منطقه مطابق با منطق RADAR اظهار نمود: اين ارزيابي در بازه زماني( 3 روزه) در حوزه هاي رهبري، استراتژي، فرآيندها، سرمايه هاي انساني، خدمات و مشتريان، منابع مالي و نتايج كسب و كار، فناوري و دانش، جامعه، شركا و تامين كنندگان انجام مي گيرد.

بنابراين گزارش، پس ازمراسم افتتاحيه، ارزيابي كميته و كارگروههاي تعالي منطقه، مطابق با برنامه زمانبندي اعلام شده شروع گرديد.

گفتني است، در اين دوره ارزيابي تمامي فعاليتها، رويكردها و نتايج واحدهاي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، طبق اظهارنامه تسليمي مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت.

423 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 372

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت