دوشنبه 18 آذر 1398 برابر با 09 دسامبر 2019

به منظور افزایش ضریب اطمینان؛ بخشی از کلاس ساختمانی خط انتقال گاز تبریز - میاندوآب تغییر می یابد

به منظور ایمن سازی و حصول اطمینان از پایداری انتقال بهینه گاز طبیعی، قسمتی از کلاس ساختمانی خط لوله تبریز - میاندوآب از A به D تغییر می کند. به گزارش روابط عمومی منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران، یدالله بایبوردی، با اعلام این خبر گفت: به دلیل ضخامت پایین لوله مذکور و کاهش خطرات احتمالی ناشی ازساخت و سازها و تردد ساکنین شهرهای حومه، نیروهای عملیاتی و متخصص این منطقه بر آن شدند، ضمن افزایش ضخامت لوله تبریز - میاندوآب، کلاس آن را ازبه D تغییر دهند.

بایبوردی افزود: باتوجه به اینکه 13 کیلومتر از خط لوله تبریز - میاندوآب(به طول تقریبی 163 کیلومتر) بدلیل توسعه مناطق شهری و روستایی در حریم ایمنی خط لوله مذکور قرار گرفته بودند با اخذ مجوز از مبادی ذی ربط جهت تامین حداقل ایمنی ساکنین در برنامه تغییر کلاس قرار گرفت.

مدیرمنطقه 8 در رابطه با پیشرفت پروژه افزود: عملیات اجرایی خط مذکور طی مراحل پیمان سپاری از مرداد ماه سال جاری آغاز و در حال حاضر بیش از 7 کیلومتر از لوله ها ریسه و 5 کیلومتر نیز جوش کاری شده است، بنابراین پیش بینی می شود با تداوم تلاش همکاران، تا پایان شهریور ماه سال آینده تغییر کلاس به صورت کامل به اتمام رسیده و محدودیت حریم در محل های تغییر کلاس مرتفع گردد.

155 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 386

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت