پنج شنبه 08 اسفند 1398 برابر با 27 فوریه 2020

برگزاري كارگاه آموزشي امنيت سايبري شبكه هاي صنعتي در منطقه 8 عمليات انتقال گاز

بمنظور ارتقاء دانش و معلومات موارد مربوط به اهميت امنيت سايبري سيستم هاي كنترل و شبكه هاي صنعتي، يك دوره آموزشي با حضور مسئولين و كاركنان منطقه 8 عمليات انتقال گازايران در تبريز برگزار گرديد.به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گازايران، در اين دوره آموزشي كه بمدت سه روز بطول انجاميد، تاج الديني، مدرس اين دوره، اطلاعات مبسوطي دررابطه با راهکارهای پیاده سازی امنیت سايبري شبكه هاي صنعتي، روشهای مقابله با تهدیدات، بي احتياطي درخصوص حافظه هاي فلش، ويروس هاي سيستمي، جاسوس افزارها ونحوه مقابله با آنها را مطرح و در جمع فراگيران مورد بحث و تبادل نظرقرارداد.

وی امنیت را تضمین کننده حیات سیستم دانست و گفت: راهکارهای امنیتی سیاست امنیتی را اجرا نموده و از ورود سیستم به حالتهای غیرمجاز جلوگیری می کنند.

تاج الديني حفظ محرمانگی اطلاعات، جلوگیری از دسترسی های غیرمجاز، اطمینان از عدم تغییر اطلاعات، مقابله با تخریب و جعل آن و...را از اهداف پیاده سازی امنیت برشمرد.

همچنین در این کارگاه آموزشي، شرکت کنندگان با راهکارهای امنیت اطلاعات در عصر دیجیتال، آشنایی با رمزنگاری و کدگذاری, راهکارهای کاهش آثار مخاطرات امنیت الکترونیکی، امنيت و نگهداري در سيستم هاي ابزار دقيق و موارد دیگر آگاهی یافته و دیدگاههای خود را در قالب پرسش و پاسخ بیان نمودند.

در ادامه كارگاه آموزشي، شركت كنندگان با هدف ایجاد امنیت سايبري سيستم هاي كنترل و شبكه هاي صنعتي، بهبود مستمرنظام مديريت امنيت اطلاعات و ارزيابي مستمر آن، بهره‌گيري از دانش و مهارت‌هاي برتر روز و موارد ديگرآگاهي يافته و ديدگاههاي خود را در قالب پرسش و پاسخ مطرح نمودند.

181 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 401

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت