پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

كارگاه آموزشي تعمیرات خطوط لوله با کامپوزیت در منطقه 8 عمليات انتقال گاز

بمنظور ارتقاء دانش و معلومات موارد مربوط به تعمیرات خطوط لوله با کامپوزیت، يك دوره آموزشي پیشرفته تئوری با حضور كاركنان امور بازرسی فنی و عملیات ساختمانی مناطق 7 و 8 عمليات انتقال گاز در تبريز برگزار گرديد.به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، در اين دوره آموزشي كه بمدت سه روز بطول انجاميد، سوییزی، مدرس اين دوره، اطلاعات مبسوطي دررابطه با مشخصات کلی و کاربردی روز افزون کامپوزیت ها در صنایع نفت و گاز بخصوص در تعمیرات خطوط لوله را مطرح و سوابق استفاده از کامپوزیت ها بر روی عیوب خطوط لوله در مناطق مختلف عملیات انتقال گاز را در جمع فراگيران مورد بحث و تبادل نظرقرارداد.

سوییزی گفت: در روشهای معمول تعمیرات خطوط لوله بخصوص در آسیب هایی که طبق استاندارد های مربوطه نیاز به برشکاری و تخلیه خطوط گازدار وجود دارد، هزینه های زیادی از بابت هدر رفت گاز و پروسه تعمیراتی به سیستم تحمیل می شود.

وی افزود: در صورت اجرای صحیح و اصولی در استفاده از کامپوزیت که بعنوان روش نوین برای تعمیر عیوب خطوط لوله بشمار می رود، می تواند منجر به جلوگیری از برشکاری و تخلیه گاز و در نتیجه پایداری انتقال گاز شده و قابلیت اطمینان سیستم را بهبود بخشیده و ارتقاء دهد.

همچنین در این کارگاه آموزشي، شرکت کنندگان با مواد تشکیل دهنده کامپوزیت ها شامل انواع رزین ها، الیاف ها و چسب ها و همچنین مشخصات فنی، معایب و مزایای هر کدام از آنها و مراحل طراحی و محاسبات پوشش های کامپوزیتی آگاهی یافته و مراحل اعمال آنها بر روی خطوط لوله جهت دستیابی به بهترین کیفیت و استحکام در قالب پرسش و پاسخ بیان گردید.

در ادامه كارگاه آموزشي، شركت كنندگان ضمن انتقال تجربیات خود در رابطه با استفاده از کامپوزیت ها، خواستار تدوین دستورالعمل جامع تعمیرات خطوط لوله با استفاده از مواد کامپوزیتی در سطح شرکت انتقال گاز ایران شدند.

347 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 402

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت