پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

منطقه 8 ميزبان سيزدهمين نشست كارگروه بهداشت صنعتي شركت انتقال گازايران

سيزدهمين كارگروه بهداشت صنعتي شركت انتقال گاز با حضور نمايندگان مناطق دهگانه به مدت سه روز به ميزباني منطقه 8 عمليات انتقال گاز در تبريز برگزار شد.به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، در ابتداي اين نشست، شقایق رحیمی، مسئول بهداشت صنعتی شرکت انتقال گاز با اعلام این مطلب گفت: رعایت اصول و موازین HSE سبب کاهش آثار نامطلوب صنعت به جامعه، افزایش آثار مثبت، ارتقاء سطح سلامت کارکنان و همچنین کاهش آمار بیماریهای شغلی و آسیب های صنعتی می شود.

 

رحیمی با تاکید بر تعریف اهداف کلان و برنامه ریزی فعالیتهای HSE افزود: سیستمی و یکپارچه کردن فعالیتها و فرآیندهای HSE ، بکارگیری آخرین متدهای مدیریت ریسک در انجام فعالیتها و پایش منظم فرایندها، یقینا ما را در نیل به اهداف کلان سازمان که همانا سالم بودن و سالم زیستن است، یاری می کند.

وی هدف از این نشست را هم اندیشی و به روزآوری فرآیندها، دستورالعمل ها و رویه ها در حوزه بهداشت صنعتی اعلام کرد و اظهار داشت: برگزاری این نشست ها بر حسب ضرورت و نیاز سازمانی صورت می گیرد بطوریکه در طول سال دست کم دو بار برپا می گردد.

فرهاد قديمي، رئيس امور بهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غيرعامل منطقه 8 رعايت اصول ايمني، بهداشت و سلامت را از اولويت هاي اصلي اين منطقه دانست و گفت: منطقه 8 با عنايت به اهميت و حساسيت اين موضوع تواسته است در انجام تمامي پروژه ها، امورات بهداشت، ايمنی و محيط زيست و پدافند غيرعامل را دخيل نموده و با برگزاري دوره هاي آموزشي متناسب، توجه و تاكيد ويژه اي به توانمند سازي، تمركز و هوشياري پرسنل دارد.

قديمي افزود: در صورتي كه الزامات ايمني كه همه موظف به رعايت آن هستند با كوچكترين سهل انگاري و بي دقتي مواجه شود ممكن است از بعد جاني و مالي خسارات جبران ناپذيري را به صنعت وارد سازد.

رئيس امور بهداشت، ايمني، محيط زيست و پدافند غيرعامل منطقه 8 عمليات انتقال گاز در ادامه اين نشست ضمن ارائه گزارش عملكرد، خواستار توجه و دقت نظر و رعايت مباحث مرتبط با فعاليتها در حوزه هاي بهداشت، ايمني و محيط زيست شد.

بازدید از مجتمع تاسيسات تقويت فشار گاز تبريز، آموزش نحوه ي تكميل و گزارش گيري از پورتال وزارت نفت، به روز آوري كتابچه SDS شركت انتقال گاز و افزودن مواد شيميايي جديد مورد استفاده در مناطق، بررسي نحوه كاربرد راهنماي مديريت مهندسي بهداشت انتشار مواد راديواكتيو طبيعي، بررسي برنامه عملياتي ارتقاي سلامت كاركنان و برنامه ريزي اجراي آن در شركت، بررسي موارد بهداشتي تعميرات خطوط لوله با كامپوزيت و تهيه دستورالعمل و همچنين بازگويي موارد گوناگون از سوي نمايندگان مناطق و بررسي چالش ها و مشكلات بهداشت صنعتي از دیگر نکات قابل توجه این كارگروه بود.

وجود تعامل، همفکری و همدلي در قالب ارائه نقطه نظرات كارشناسي و بهره گيري از خرد جمعي، دانش و تجربه هر يك از حاضرين از ديگر نكات ويژه اين نشست مي توان يادكرد.

 

158 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 428

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت