جمعه 09 خرداد 1399 برابر با 29 می 2020

در كارگاه آموزشي فرهنگ سازماني مطرح شد؛ فرهنگ هر سازمان نشانگر شخصيت آن سازمان است

بمنظور ارتقاء دانش و معلومات موارد مربوط به اهميت فرهنگ سازماني و ارتباطات موثر در سازمان، يك دوره آموزشي با حضور مسئولين منطقه 8 عمليات انتقال گازايران در تبريز برگزار گرديد. به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، دراين دوره آموزشي كه بمدت دو روز بطول انجاميد، دكتر ايزد پناه، مدرس اين دوره، اطلاعات مبسوطي دررابطه با تعريف فرهنگ و ويژگي هاي آن، انواع فرهنگ سازماني و مباني آن و همچنين عوامل اجرايي فرهنگ سازماني را مطرح و در جمع فراگيران مورد بحث و تبادل نظرقرارداد.

ايزد پناه، فرهنگ سازماني را دربرگيرنده ارزشها و رفتارهايي دانست كه به محيط اجتماعي و رواني منحصر به فرد سازمان كمك مي نمايد.

وي افزود: فرهنگ سازماني بعنوان مجموعه اي از باورها و ارزشهاي مشترك بر رفتار و انديشه اعضاي سازمان اثر مي گذارد و مي توان نقطه شروعي براي حركت و پويايي و يا مانعي در راه پيشرفت به شمار آيد.

ايزد پناه اظهار داشت: فرهنگ سازماني از اساسي ترين زمينه هاي تغيير و تحول در سازمان است نظر به اينكه برنامه هاي جديد تحول بيشتر به تحول بنيادي سازماني نگاه مي كند از اين رو هدف از اين برنامه ها تغيير و تحول فرهنگ سازمان بعنوان زيربنا به بستر تحول است.

در ادامه كارگاه آموزشي، شركت كنندگان با اهميت فرهنگ سازمان و اثرات آن در سازمان، چگونگي شكل گيري فرهنگ سازماني و موارد ديگر، آگاهي يافته و ديدگاههاي خود را در قالب پرسش و پاسخ مطرح نمودند.

184 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 433

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت