دوشنبه 07 بهمن 1398 برابر با 27 ژانویه 2020

برگزاری کارگاه هم اندیشی اعمال دستورالعمل ارزیابی کیفی مناقصه گران در منطقه 8 عملیات

به منظور هم اندیشی و هم افزایی علمی و کاربردی در زمینه اجرای دستور العمل ارزیابی کیفی مناقصه گران، اعضای کمیته فنی - بازرگانی و رئیس امور پیمان های ستاد شرکت انتقال گاز با اعضای کمیسیون مناقصات و کمیته فنی - بازرگانی منطقه 8 در تبریز گرد هم آمدند.به گزارش روابط عمومی منطقه 8 عملیات انتقال گاز، یداله بایبوردی، مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز به اهمیت قانون برگزاری مناقصات اشاره کرد و گفت: قانون برگزاری مناقصات به منظور تعیین روش و مراحل برگزاری مناقصات به تصویب رسیده و تنها در معاملاتی که با رعایت این قانون انجام می شود کاربرد دارد.

بایبوردی وظیفه و رسالت کنونی امور پیمان ها بخصوص کمیته فنی - بازرگانی را بسیار حساس و مهم بیان نمود و اظهار امیدواری کرد با برگزاری چنین جلساتی بتوانیم در رفع موانع احتمالی اقدام شایسته به انجام رسانده و اهداف سازمانی را ارتقاء دهیم.

در ادامه این نشست، غلامرضا خوانساری دبیر کمیته فنی - بازرگانی شرکت انتقال گاز ایران، کمیته فنی - بازرگانی را یکی از ارکان اصلی فرآیند مناقصه دانست و افزود: ارزیابی فنی - بازرگانی پیشنهاد ها، ارزیابی کیفی مناقصه گران و همچنین سایر وظایف مقرر در آیین نامه مناقصات بر عهده این کمیته بوده که واقعا کار بسیار سختی است.

دبیر کمیته فنی- بازرگانی شرکت انتقال گاز ایران برگزاری کلاس های آموزشی جهت کارکنان ذیربط در مدیریت ها و واحدهای ستادی و اعضای کمیته فنی- بازرگانی در ارتقاء دانش کاری و رفع ابهامات را بسیار ضروری برشمرد.

همچنین احد حسن زاده، دبیر کمیته فنی - بازرگانی منطقه 8 عملیات انتقال گاز در این جلسه گفت: مناقصه فرآیندی است رقابتی برای تامین کیفیت مورد نظر( طبق اسناد مناقصه) که در آن تعهدات موضوع معامله به مناقصه گری که کمترین قیمت را پیشنهاد کرده باشد، واگذار می شود و مناقصه برای دسترسی به دو مولفه اساسی در خرید کالا و خدمات به اجرا گذارده می شود.

حسن زاده به ارکان برگزاری مناقصه اشاره کرد و بخش های مناقصه گزار، کمیسیون مناقصه، کمیته فنی - بازرگانی، هیات رسیدگی به شکایات و هیات ترک مناقصه را از ارکان برگزاری این مناقصه برشمرد.

وی در سخنان خود ضمن تاکید بر اعمال و بکارگیری اصولی و دقیق دستورالعمل ارزیابی کیفی مناقصه گران گفت: برگزاری چنین هم اندیشی ها موجب شناسایی ظرفیتهای علمی و کاری نهفته و هم افزایی و به روز آوری اطلاعات و نهایتا سازماندهی اطلاعات مذکور جهت بکارگیری آنها در انجام وظایف و نهایتا طی صحیح مسیر فرآیند انتخاب پیمانکار مناسب منتهی خواهد شد.

در ادامه جلسه اعضای کمیته فنی بازرگانی و رییس امور پیمان های ستاد شرکت انتقال گاز، به ارایه پاسخ و راه کارهای لازم در خصوص سوالات و مسایل مطرح شده در رابطه با برگزاری مناقصات و رفع ابهامات موجود پرداختند.

191 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 441

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت