سه شنبه 24 فروردين 1400 برابر با 13 آوریل 2021

در ارزيابي عملكرد سال قبل؛ سهم انتقال گاز منطقه 8 عمليات بالغ بر 27 ميليارد متر مكعب بوده است

در ارزيابي عملكرد سال قبل؛ سهم انتقال گاز منطقه 8 عمليات بالغ بر 27 ميليارد متر مكعب بوده است

در سال گذشته بالغ بر 27 ميليارد متر مكعب گاز طبيعي از طريق تاسيسات و خطوط لوله منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران منتقل شده است.
مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: با ارائه خدمات بهتر در تحقق شعار سال سهيم باشيم

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: با ارائه خدمات بهتر در تحقق شعار سال سهيم باشيم

فيروز خدائي بر استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی، ارائه خدمات بهتر و اجرای روش های متفاوت و رو به بهبود در راستای پشتیبانی و مانع...
وزیر نفت: گازرسانی به‌ منطقه سیستان به‌زودی تکمیل می‌شود

وزیر نفت: گازرسانی به‌ منطقه سیستان به‌زودی تکمیل می‌شود

گازرسانی به منطقه سیستان به‌زودی تکمیل و تلاش می‌شود اگر موانعی هم وجود دارد، به زودی مرتفع شوند. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز...
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران: ۲۰۰۰ کیلومتر طراحی و اجرای خطوط لوله، برنامه وسیع گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران: ۲۰۰۰ کیلومتر طراحی و اجرای خطوط لوله، برنامه وسیع گازرسانی در استان سیستان و...

در مجموع، در استان سیستان و بلوچستان به‌دلیل پهناوری، ۲هزار کیلومتر خط لوله گاز طراحی و برنامه‌ریزی شده که برای یک استان مقدار قابل...
مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: قرن جديد را با رويكرد مانع زدايي و رضايت افزايي شروع كنيم

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: قرن جديد را با رويكرد مانع زدايي و رضايت افزايي شروع كنيم

فيروز خدائي، در حاشيه بازديد منطقه اي خود از تاسيسات تقويت فشار گاز تكاب، بر پشتكاري، مانع زدايي و رضايت افزايي تاكيد كرد. به گزارش روابط...

دسترسی های سریع

 
 
 
 
 

وزیر نفت در نخستين كنفرانس نظام مالي در صنعت نفت:صنعت گاز پذیرای سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های ذخیره سازی گاز است

بخش خصوصی در گاز می تواند در زمينه پروژه هاي ذخیره سازی گاز ورود كند.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، بيژن نامدار زنگنه در نخستين كنفرانس نظام مالي در صنعت نفت كه صبح امروز ٢٦ بهمن در مجموعه كوشک وزارت نفت و باحضور حسن منتظر تربتي، معاون وزير و مديرعامل شركت ملي گاز ايران، بهزاد محمدي، معاون وزير و مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي ايران و جمعي از مديران ارشد نفتي و بازارهاي سرمايه برگزار شد، با بيان اين مطلب،و تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن،  اظهار داشت: به رغم آن كه در گاز بیشتر سرمایه گذاری ها مانند خطوط انتقال و ايستگاه هاي تقويت فشار و ... دولتی است، ولي در بخش ذخيره سازي مي توان از بخش خصوصي كمك گرفت كه البته هنوز فعال نشده است.

وي با بیان اینکه باید چرخه کار در کشور فعال شود، ادامه داد: در صنعت نفت با توجه به اینکه سالانه باید ۲۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شود، مي توان به راحتي دريافت كه  اگر این مهم محقق نشود، مشکل به سایر بخش ها منتقل خواهد شد.

زنگنه با اشاره به اینکه راه های متعددی برای ادامه حیات مالی شرکت ها وجود دارد، افزود: ما از منابع  صندوق توسعه، فاینانس خارجی ، منابع بانکی و بازار پول، اوراق مشارکت و اسلامی، فروش سهام شرکت ها .. استفاده کرده و می کنیم.

وزیر نفت تاکید کرد: اما باید از سایر روش ها نیز استفاد کنیم.

به گفته زنگنه، طرح های نیمه تمام پتروشیمی تا ۵ سال آینده بالای ۳۰ میلیارد دلار است و سرمایه گذاران قادرند سرمایه این طرح ها را تامین کنند اما اگر بتوانیم این سرمایه را از نقدینگی خرد تامین کنیم، فرصت سرمایه گذاری و توسعه صنعت نفت بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه ۱۲ میلیارد دلار طرح در پتروشیمی وجود دارد که نهایی شده اما شروع نشده است، ادامه داد: طرح های پایین دستی و میان دستی پتروشیمی نیز وجود دارد که در  مجموع فرصت سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد دلاری را در صنعت پتروشیمی به وجود می اورد.

زنگنه افزود: پتروپالایشگاه ها و پالایشگاه هایی نیز در دستور ساخت قرار دارد که تا ۲۰ میلیارد دلار قابلیت سرمایه گذاری دارند که ساخت و سرمایه گذاری آن، بیشتر توسط بخش خصوصی و نیمه خصوصی خواهد بود.

وزیر نفت تاکید کرد: در طرح های نفت که شامل اکتشاف و تولید است، انتظار نداریم شرکت های ایرانی ریسک اکتشاف را بپذیرند اما در نگهداشت و توسعه ، زمینه بالایی در نفت و گاز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه نفت، به فناوری نیاز داریم، گفت: به دلیل تحریم ها دسترسی به فناوری پیشرفته کم شده اما دانشگاه های داخلی را تجهیز کردیم تا تولید فناوری داشته باشند.

به عقیده زنگنه، ورود شرکت های( E&P اکتشاف و تولید) دو ریسک دارد که شامل ریسک اجرا و زمانبندی و ریسک مخزن است زیرا بازپرداخت ها تابع رسیدن به اهداف تعیین شده در قرارداد است و زمانی بازپرداخت آغازمی شود که به تولید برسد.

وزیرنفت تاکید کرد: تامین مالی باید به روشی در بازار سرمایه انجام شود که قابل اجرا باشد و مردم بتوانند با چشم باز سرمایه گذاری کنند.

199 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 483

آخرین اخبار

اوقات شرعی

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت