جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: مسئولیت پذیری و آینده نگری موفقیت های سازمانی را تضمین می كند

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: مسئولیت پذیری و آینده نگری موفقیت های سازمانی را تضمین می كند

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز، مسئوليت پذيري و آينده نگري را تضمين و راهكاري مطمئن در موفقيت هاي سازماني دانست. به گزارش روابط عمومي...
جلسه همفكری و تبادل نظر مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز با مدیرعامل گاز استان آذربایجان غربی

جلسه همفكری و تبادل نظر مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز با مدیرعامل گاز استان آذربایجان غربی

در نشست مشترك مديرمنطقه 8 عمليات انتقال گاز با مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربي، برزمينه هاي همكاري دوجانبه در جهت استفاده بهينه...
وزیر نفت در پنجمین همایش CSR وزارت نفت: مسئولیت اجتماعی یک سرمایه‌گذاری عظیم در حوزه منابع انسانی است

وزیر نفت در پنجمین همایش CSR وزارت نفت: مسئولیت اجتماعی یک سرمایه‌گذاری عظیم در حوزه منابع انسانی است

مسئولیت اجتماعی از بخش‌های جدیدی در کل کشور به شمار می‌آید که صنعت نفت به آن ورود کرده و به جد، آن را دنبال می‌کند و دستاوردهای آن در این...
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد: انجام یک هزار و صد کیلومتر پیگرانی هوشمند خطوط انتقال گاز طی 4 ماه

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد: انجام یک هزار و صد کیلومتر پیگرانی هوشمند خطوط انتقال گاز طی 4 ماه

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از حمایت شرکت های داخلی برای دانش اندوزی و توانمندسازی در تعمیرات خطوط لوله انتقال گاز خبر داد.
خوداتكايي منطقه 8 عمليات انتقال گاز در ساخت IGVتوربين

خوداتكايي منطقه 8 عمليات انتقال گاز در ساخت IGVتوربين

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز از مونتاژ و ساخت IGV توربين تاسيسات تقويت فشار گاز زنجان توسط كارشناسان اين منطقه خبر داد. به گزارش روابط...

دسترسی های سریع

 
 
 
 

معاون وزیر نفت در امور گاز: ممارست و پشتکار در روند استقرار نظام مدیریت یکپارچه برای رسیدن به نتایج مطلوب

نقش فرآیند و ایجاد آن در مدل‌های ساختاری که در بیشتر مواقع، نمی‌توانیم آن‌ها را به راحتی تغییر داده یا تجدید ساختار کنیم، نقشی اساسی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در جلسه بازنگری مدیریت نظام مدیریت یکپارچه (IMS) که با حضور اعضای شورای راهبری نظام مدیریت یکپارچه شرکت ملی گاز ایران تشکیل شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: به همین دلیل، روند استقرار نظام مدیریت یکپارچه در شرکت و ایجاد یک فرآیند بر آن مبنا، ازجمله کارهای زمان‌بری است که اهمیت آن در رسیدن به نتایج مطلوب، خود را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: رسیدن به این نتیجه مطلوب نیز، نیاز به ممارست و پشتکار دارد؛ ممارستی که با خستگی در حین کار مواجه نشده و در نهایت، مساله را به یک جمع‌بندی درست برساند.

تربتی با بیان این که در پیاده‌سازی سیستم نظام مدیریت یکپارچه، بحث ساختار و فرآیند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: نگاه من به مهندسی ساختار چنین است؛ به نظر من، مهندسی ساختار باید بتواند هر سال، یا هر دو الی ۳ سال یک‌بار، بر اساس تغییرات جدیدی که در وظایف ایجاد می‌شود، سازمان را تجدید ساختار کند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: ایجاد فرآیندها در زمانی که مهندسی ساختاری وجود ندارد، بهترین راهکار است؛ یعنی اگر نمی‌توانیم از طریق ساختارها، انعطاف‌پذیر باشیم و ساختارها را تغییر دهیم، باید این مهم را از طریق فرآیندها جبران کنیم.

مهندس تربتی در ادامه، افزود: به باور من، یکی از کارها و اقدامات مهم در این زمینه، آن است که تمام مدیران ما فرآیندسازی و تدوین فرآیند را یاد بگیرند که هیچ موضوعی در دل سازمان، جدا جدا بررسی و موازی‌کاری نشود! ضمن این که تدوین‌کننده فرآیند، باید این توانمندی را داشته باشد که از اول تا آخر فرآیند را خود تدوین کند. این موجب می‌شود تا همه مدیریت‌ها بتوانند خود فرآیند چالش‌های مجموعه خود را تدوین و پس از تصویب، اجرایی کنند.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که مجموعه ستاد ما باید فرآیندنویس موضوع باشد و نه مجری آن، گفت: در این صورت، می‌توانیم با فرآیند درست، مسایل خود را به نحو احسن مدیریت کنیم؛ چراکه هنر فرآیندنویسی، نقشی مهم و حیاتی در موضوع IMS دارد.

تربتی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: به نظر من، نگاه ما باید به گونه‌ای باشد که با فرآیندی که بر اساس نیازهای خود تدوین می‌کنیم، با مدیریت‌های موجود، آن نیاز را برآورده کنیم و در صورتی که به وضعیت مطلوب نرسیدیم، به دنبال ایجاد یک مدیریت جدید برویم.

این مقام مسئول در پایان، در بحث نقاط بهبود، در خصوص خط مشی سازمان سخن گفت و خاطرنشان کرد: از آن‌جا که خط مشی یک سازمان بسیار مهم است، من همیشه به این نکته اذعان داشته‌ام که خط مشی باید با زبان عامیانه سازمان هماهنگ باشد، چنان‌چه ما بتوانیم آن خط مشی را در گام نخست، همه‌گیر و همه‌فهم کنیم و بعد بر اساس طرح کلانی که ارایه کرده‌ایم، آن را به برنامه تبدیل و اجرایی کنیم، کار بسیار خوبی خواهد بود که ان‌شاءالله به نتیجه خواهد رسید.

105 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 533

آخرین اخبار

اوقات شرعی

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت