پنج شنبه 06 آبان 1400 برابر با 28 اکتبر 2021

در ارزيابي عملكرد نيمسال اول سالجاري؛ سهم انتقال گاز منطقه 8 عمليات بالغ بر 14 ميليارد متر مكعب بوده است

در نيمسال اول سالجاري بالغ بر 14 ميليارد متر مكعب گاز طبيعي از طريق تاسيسات و خطوط لوله منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران منتقل شده است.

به گزارش روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز، فيروز خدائي، مديرمنطقه 8 با اعلام اين خبر گفت: مقدار گاز انتقالي از اين منطقه جهت مصارف خانگي، نيروگاهها، صنايع و صادرات در نيمه نخست سالجاري، افزون بر 14 ميليارد متر مكعب بوده كه از اين مجموع قريب به 9 ميليارد متر مکعب گاز به شركت هاي گاز استانهاي آذربايجان شرقي، غربي، اردبيل، زنجان و كردستان تحويل گرديده است.

خدائي افزود: این ميزان گاز انتقالي از منطقه 8 عمليات انتقال گاز در مجموع افزایش 30 درصدی میزان گاز انتقالی، نسبت به مدت مشابه سال99 را نشان می دهد.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران اظهار داشت: به دلیل حساسیت و اهمیت مصرف گاز طبیعی در بخش های مختلف، فعالیت ها در واحد هاي مختلف عملياتي با نظم و هماهنگی خاص به صورت شبانه روزی در حال انجام بوده تا هيچ مشكلي از بابت قطع و افت فشار گاز در فصول مختلف سال بوجود نيايد.

وي در ادامه بيان داشت: با در نظر گرفتن افت دما در اوايل نيمه دوم سال و كوتاه بودن فصل كاري در مناطق سردسير، ضرورت دارد استفاده بهينه از نعمت گاز طبيعي در كشور نهادينه شده و تمهيدات لازم جهت ارائه خدمات مطلوب و جلوگيري از هدر رفت اين انرژي پاك، صورت پذيرد.

51 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار اسلایدر
کد خبر: 816

آخرین اخبار

اوقات شرعی

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت