سه شنبه 24 فروردين 1400 برابر با 13 آوریل 2021

در ارزيابي عملكرد سال قبل؛ سهم انتقال گاز منطقه 8 عمليات بالغ بر 27 ميليارد متر مكعب بوده است

در ارزيابي عملكرد سال قبل؛ سهم انتقال گاز منطقه 8 عمليات بالغ بر 27 ميليارد متر مكعب بوده است

در سال گذشته بالغ بر 27 ميليارد متر مكعب گاز طبيعي از طريق تاسيسات و خطوط لوله منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران منتقل شده است.
مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: با ارائه خدمات بهتر در تحقق شعار سال سهيم باشيم

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: با ارائه خدمات بهتر در تحقق شعار سال سهيم باشيم

فيروز خدائي بر استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی، ارائه خدمات بهتر و اجرای روش های متفاوت و رو به بهبود در راستای پشتیبانی و مانع...
وزیر نفت: گازرسانی به‌ منطقه سیستان به‌زودی تکمیل می‌شود

وزیر نفت: گازرسانی به‌ منطقه سیستان به‌زودی تکمیل می‌شود

گازرسانی به منطقه سیستان به‌زودی تکمیل و تلاش می‌شود اگر موانعی هم وجود دارد، به زودی مرتفع شوند. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز...
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران: ۲۰۰۰ کیلومتر طراحی و اجرای خطوط لوله، برنامه وسیع گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران: ۲۰۰۰ کیلومتر طراحی و اجرای خطوط لوله، برنامه وسیع گازرسانی در استان سیستان و...

در مجموع، در استان سیستان و بلوچستان به‌دلیل پهناوری، ۲هزار کیلومتر خط لوله گاز طراحی و برنامه‌ریزی شده که برای یک استان مقدار قابل...
مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: قرن جديد را با رويكرد مانع زدايي و رضايت افزايي شروع كنيم

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز: قرن جديد را با رويكرد مانع زدايي و رضايت افزايي شروع كنيم

فيروز خدائي، در حاشيه بازديد منطقه اي خود از تاسيسات تقويت فشار گاز تكاب، بر پشتكاري، مانع زدايي و رضايت افزايي تاكيد كرد. به گزارش روابط...

دسترسی های سریع

 
 
 
 
 

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد:ارایه ایده ها از سوی شرکت های دانش بنیان در جهت مدیریت مصرف انرژی

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: شدت مصرف انرژی در کشور بسیار بالاست و بایستی برای کنترل آن چاره ای اندیشید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی در گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه، كه با حضور جمعی از مدیران صنعت نفت و گاز کشور در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: از این رو از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها انتظار داریم علاوه بر کمک به تامین نیازهای کالایی مورد نیاز صنعت گاز، در مدیریت مصرف نیز با ارائه ایده ها و تولید نرم افزارها به ما کمک کنند.

وی با اشاره به بارش سنگین برف در نیمه شمالی کشور، خاطرنشان کرد: در هفته‌های گذشته شاهد برف سنگین در شمال کشور بودیم که موجب قطع برق و آب شد ولی گاز قطع نشد و به خدمات خود که بسیار اثر بخش بود ادامه داد ولی نباید فراموش کرد مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری آن زمان به 625 میلیون متر مکعب در روز رسید.

این مقام مسئول با بیان اینکه هر چه تولید می کنیم، باز هم مصرف گاز در بخش های مختلف به خصوص خانگی از ما پیشی می گیرد، ادامه داد: اين در حالي است كه نیروگاه ها که عمده مصرف کنندگان ما هستند نيز به نوعي، گاز را هدر می دهند؛ این نعمت الهی که با تلاش و مشقت فراوان کارکنان صنعت گاز در عسلویه تولید و به آن ها تحویل داده می‌شود 65 درصد هدر رفت دارد که موجب آلودگی محیط زیست  نیز می شود؛ از این رو بایستی راهکارهایی برای آن اندیشیده شود.

وی در ادامه گفت: راهکارهای زیادی برای کنترل مصرف گاز به خصوص در بخش خانگی مانند تولید بخاری های با راندمان بالا، پنجره های دوجداره و .....  وجود دارد، ولی باید در نظر گرفت که آیا خرید آن برای همه مردم امکان پذیر است؟ قطعا برایشان توجیه اقتصادی ندارد، بنابراین نیاز است شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها غیر از تولید کالا و تجهیزات، در بحث مدیریت مصرف هم فعالیت کنند.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که 75 درصد انرژی کشور را گاز تشکیل می دهد و این رقم شاید در کمتر کشوری باشد که در بخش گرمایش و تولید نیرو صورت می پذیرد، افزود: برای تامین مصرف گاز در کشور، تولید به تنهایی کافی نیست و برای پاسخ دادن به مصرف، نیاز است کارهای ویژه ای انجام شود و در این راستا شما شرکت های دانش بنیان می توانید کمک حال ما باشید ضمن این که قانون گذار این پیش بینی را کرده که از محل منابع حاصل از صرفه جویی هزینه ها جبران شود، بنابراین مشکلات مالی عملاً شاید در این بخش مشکلات درجه دو و سه باشد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه را یک رویداد بسیار مهم بر شمرد و اظهار کرد: رویکرد کنونی وزارت نفت این است که نیازهای فنی شرکت‌ها را از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها تأمین کند چرا که این شرکت ها بازوهای فنی و مشاوره‌ای در کنار شرکت‌های اجرایی هستند.

تربتی در ادامه به برخی اقدامات شرکت ملی گاز ایران در حمایت از اکوسیستم نوآوری اشاره کرد و گفت: ۲۸ قلم کالای پر مصرف شرکت ملی گاز ایران که هنوز تولیدکننده داخلی برای آن پیدا نشده، شناسایی شده که ۲‌ هزار میلیارد تومان هم مبلغ خرید آن است، اين در حالي است كه در پنج سال اخیر برای ۳ هزار تن مواد شیمیایی و ۳۰ هزار قلم کالا، شناسنامه فنی تهیه شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران موضوع نقدینگی را یکی از دغدغه های شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: اقلامی که که شرکت های دانش بنیان برای ما تولید می کنند باید استاندارهای آن مشخص شود؛ چرا که منافع ما در تولید است و نمی توانیم از کالایی که مطمئن از آن نباشیم، استفاده کنیم؛ از این رو قبل از استفاده باید از آن تست گرفته و استاندارهای آن مشخص شود.

وی عنوان کرد: در این راستا تمام پازل تجهیزات آزمایشگاهی و مراکز تست در کشور در حال شناسایی است که اگر اقلامی آماده باشد بتوانیم از توان موجود در دانشگاه ها در شرکت هایی که بیشتر کار بازرسی فنی انجام می دهند، استفاده کنیم.

تربتی در پايان نظام ارزیابی فن آورانه را از دیگر اقدامات شرکت ملی گاز ایران برشمرد و گفت: این نظام نهایی شده و بر اساس آن شرکت های فن آورانه رتبه بندی و متناسب با کشش بازار مصرف انتخاب خواهند شد.

236 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار ویژه اسلایدر
کد خبر: 488

آخرین اخبار

اوقات شرعی

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت