چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400 برابر با 12 می 2021

معاون وزیر نفت در امور گاز: رکورد فرآورش گاز در کشور شکسته شد

رکورد فرآورش گاز در کشور شکسته شد و به مرز ۸۴۰ میلیون مترمکعب در روز رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام این خبر، اظهار داشت: این مهم که تاکنون در تاریخ فرآورش گاز کشور بی‌سابقه بوده و امیدواریم تا ۱۰ روز آینده، بیشتر هم شود، با تغییرات انجام‌شده در سیستم پالایشگاهی و برگشت از منابع گازی صورت گرفت تا از این طریق، بتوانیم بخشی از این میزان مصرف را از طریق افزایش فرآورش به دست آوریم.

وی ادامه داد: این اقدامات انجام‌شده با توجه به میزان بالای مصارف خانگی و تجاری، رخ داده تا بتوان تا حدی موازنه تولید و مصرف را مثبت کرد.

تربتی با بیان این که در حال حاضر، ما از تمام توان خود در خطوط استفاده می‌کنیم تا انتقال بهتر و ایمن‌تری داشته باشیم، گفت: ما در حال حاضر، این گاز را بطور کامل از جنوب کشور به مناطق شمال، شمال‌شرق و شمال غرب کشور و مناطقی که مصارف بالاتری دارند، منتقل می‌کنیم و امیدوار هستیم تا این میزان افزایش فرآورش، جایگزین مصرف بالا شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان، تأکید کرد: ولی این نکته مهم است که بدانیم از طریق افزایش تولید، قطعاً نمی‌توانیم به موازنه در شبکه دست یابیم و حتماً در بخش مصارف، هم‌وطنان ما کمک کنند و با کاهش مصرف و بهینه مصرف کردن گاز، ما را همراهی کرده تا بتوانیم این انرژی پاک را به صنایع و نیروگاه‌ها نیز اختصاص دهیم.

120 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار اسلایدر
کد خبر: 647

آخرین اخبار

اوقات شرعی

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه سایت